Deze pagina wil u helpen om snel meer informatie te vergaren over de dreigende kaalslag in ziekenhuisland. De problematiek rond ziekenhuis Bethesda is geen op zich zelf staand incident. Het ziekenhuis in Oss wordt overgeheveld naar Uden, in Dokkum ligt ziekenhuis de Sionsberg onder vuur, In de regio Delfzijl/Winschoten speelt hetzelfde.
U kunt ons helpen door het webadres (de URL) van door u gevonden informatie aan ons te mailen naar info@actievoorbethesda.nl.
Beloningscode zorgbestuurders
Een code opgesteld door de Nederlandse vereniging van bestuurders in de zorg en de Nederlandse vereniging van toezichthouders in de zorg.
Netwerkmodel redt regioziekenhuis
Wouter van der Kam was nog niet zo lang geleden de man die Ziekenhuis Bethesda van de ondergang redde. Hij keert zich nu nadrukkelijk tegen het ‘concentratiesyndroom’ van zorgverzekeraars en veel bestuurders.
De metamorfose van Hoogeveen
Een artikel uit 2006 van Wouter van der Kam over de “redding” van ziekenhuis Bethesda in Hoogeveen.
Ziekenhuis boos op zorgverzekeraar CZ
Kees Donkervoort boos op CZ vanwege boycot borstkankerbehandelingen
Ziekenhuizen verzetten zich tegen plannen zorgverzekeraars
Een artikel uit de NRC
Vijf steden, één netwerk
Het Frieslandmodel
In Winterswijk is het gelukt om een fusie tegen te houden.
Gemeenteraad schaarde zich unaniem achter initiatief SP
Schaalgrootte van ziekenhuizen en kwaliteit van zorg
Programmeringsstudie naar kennis over factoren die betrekking hebben op kwaliteit van zorg in relatie tot schaalgrootte van ziekenhuizen.
SAZ ziekenhuizen in verzet tegen zorgverzekeraars
Bestuurders Leveste-Middenveld hoog in top50 van grootverdieners in de Zorg
Jaarlijks rapport van Abvakabo FNV
Rutgers en Donkervoort op 12 en 18 in 2011.
Zorgverzekeraars hebben een te grote machtspositie
Een artikel uit de NRC
Niet minder ziekenhuizen, liever meer verzekeraars!
In NRC Handelsblad van 12 juli bepleit bestuursvoorzitter Wim van der Meeren van zorgverzekeraar CZ dat er in Nederland vijftien ziekenhuizen moeten worden gesloten. Hij is op zoek naar manieren om de ziekenhuiszorg beter en goedkoper te maken en om overbehandeling te bestrijden. Wil hij echt de zorg goedkoper maken, dan is het beter ziekenhuizen open te houden en de toetreding van nieuwe ziekenhuizen te bevorderen. De enorme schaalgrootte van ziekenhuizen is juist een belangrijke oorzaak van de hoge kosten…..Lees het hele artikel
Geef een reactie